Andrej Đurić je posle rastanka sa Domžalama produžio ugovor sa Crvenom zvezdom i stavio se na raspolaganje treneru Baraku Baharu.
Stameni štoper, nekadašnji kapiten mlađih selekcija u klasi 2003, priključen je prvom timu i za nekoliko dana biće i definitivno poznato hoće li ostati Baharov adut.
Đurić je u prošloj sezoni bio među dva-tri najbolja štopera slovenačkog šampionata i odluka uprave Crvene zvezde bila je da mu se ponudi novi ugovor.
Saradnja je sklopljena na tri plus jednu godinu.
„Najsrećniji sam čovek na svetu. Nadam se da ću se izboriti za mesto u timu, uz želju da ostanem. Već sam debitovao i sada su snovi malo veći, tiču se trofeja, derbija, prvog gola i nadam se da ću sve ispuniti. Trenirao sam sa ekipom, svi saigrači su srećni što me ponovo vide, poželeli su mi dobrodošlicu i hvala im“, rekao je Đurić posle potpisa.
U velikoj meri povećane su šanse da Đurić ostane pri prvom timu Crvene zvezde i ne ide na poizajmicu.
„U Sloveniji sam bio standardan, to je jedna stranica u karijeri, ali sada je vreme za novu i nadam se da će sve biti kako treba. Zvezda nije bila pre ovoliko moćna i da imamo mnogo sjajnih igrača. Primili smo samo jedan gol do sada, to znači da odbrana sjajno funkcioniše i da je konkurencija zdrava, a na meni je da se izborim za mesto“, dodao je Đurić.
NIKOLIĆ ISKREN: Imamo odličnu ekipu, muka mi je je od “mučenja” Jokića!

