Premijer liga objavila je na svom sajtu da je Mančester siti prekršio finansijski pravilnik i da je to pokazala istraga nezavisne finansijske komisije.
Istraga Premijer lige je trajala pune četiri godine.
Ukoliko se ispostavi da su optužbe tačne, Siti će se suočiti sa brojnim finansijskim kaznama.
Timu Pepa Gvardiole bi moglo da bude oduzeto nekoliko bodova u ovoj sezoni, što bi ih automatski izbacilo iz trke za titulu.
BREAKING: Man City charged by Premier Leaue with numerous breaches of financial rules following a four-year investigation.
This is unprecedented: pic.twitter.com/ZGzdX210qP— Martyn Ziegler (@martynziegler) February 6, 2023
Mančester siti je već imao zabranu 2020. godine kada dve godine nisu mogli da dovode igrače, ali je arbitražna komisija preokrenula stvari u njihovu odluku.
Timu sa stadiona “Etihad” ne cvetaju ruže. Prvo je Žoao Kanselo napustio ekipu i pojačao redove Bajerna, dok se pominje o sukobu Erlinga Halanda i španskog trenera, a u poslednjem meču su poraženi od Totenhema sa 1:0 i nisu iskoristili poraz Arsenala da im se približe na tabeli Premijer lige.
NAGELSMAN NE VERUJE PARIŽANIMA: Mislim da će Mbape igrati protiv nas!