Siti posle preokreta savladao Arsenal i upisao novu pobedu! (VIDEO)

Prvi premijerligaški meč u 2022. godini nije razočarao – Mančester Siti je u okviru 21. runde takmičenja u uzbudljivom okršaju porazio Arsenal u gostima rezultatom 2:1 (0:1) i tako uvećao prednost na vrhu tabele u odnosu na prvog pratioca Čelsi.

Bilo je svega što čini fudbal uzbudljivim.

Greatodds

Meč je bolje počeo gostujući tim koji je pripretio u trećem minutu preko Sterlinga i nešto kasnije preko Gabrijela Žezusa.

U desetom minutu, sporna situacija – kontakt Edersona i Martina Edegora, ali posle gledanja VAR snimka, sudija Stjuart Atvel je odlučio da nema penala za domaće, iako je lako mogao da donese i drugačiju odluku i niko mu ne bi zamerio.

Siti je imao šansu preko Rubena Dijaša u 14. minutu, da bi dva minuta kasnije pokušao i Martineli, ali je izblokiran u izglednoj situaciji.

Arsenal je brzo preuzeo inicijativu, krenuli su sa jakim pritiskom ka golu “građana” i veoma brzo se to isplatilo.

U 31. minutu na asistenciju Kirana Tirnija, Bukajo Saka je precizno gađao sa 14 metara i pogodio – 1:0.

U nastavku, odmah velika uzbuđenja.

U 54. minutu Stjuart Atvel je posle gledanja VAR snimka pokazao da je to penal za Siti, a neumoljiv sa bele tačke bio je Rijad Marez za 1:1.

Ajmerik Laport je u 58. minutu umalo postigao autogol, Ake je loptu izbacio sa gol linije, da bi sudija potom zbog prigovora pokazao drugi žuti karton Gabrijelu i Arsenal je ostao sa desetoricom.

Bilo je jasno da će u ostatku meča Siti napadati, ali i Arsenal je bio dobro organizovan u odbrani.

Pokušao je Marez u 87. minutu, izblokirao ga je Džaka, ali to nije bio kraj.

U trećem minutu nadoknade, Rodri je sjajno reagovao na ubačenu loptu u iz neposredne blizine savladao je Ramsdejla za konačnih 1:2.