Oglasio se sportski sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela prokomentarisavši dešavanja sa letnje pijace, i prema svemu sudeći, veoma je zadovoljan.
“Nije još vreme za sumiranje rezultata, jer će tu biti još promena.
Bilo je i odlazaka.
Doveli smo četvoricu iskusna igrača na pozicijama koje su nam bile najneophodnije: Mateusa, Naira Tiknizjana, dva štopera, Miloša Veljkovića i Rodrigaa.
Sve iskusne igrače koji su igrali u velikim, značajanim klubovima, imaju iskustvo igranja u evropskim kupovima i u reprezentacijama.
I osvajali su titule.
Nadam se da će to svoje bogato igračko iskustvo preneti i u Crvenu zvezdu”, rekao je Mrkela.
Prelazni rok još nije gotov.
“Oni su nam značajni i zbog onoga što će sami uraditi na terenu u budućnosti, a značajni su i zato što će omogućiti našim brojnim mladim igračima da se još bolje razvijaju.”
Od prodaje talentovanog Andrije Maksimovića, Zvezda je inkasirala 14 miliona evra od Lajpciga i dodatnih 500.000 kroz bonuse

“Hajde malo da se pohvalimo: imali smo u ovom prelaznom roku nekoliko uspešnih transfera.
Juče smo završili transfer Andrije Maksimovića u Lajpcig, najveći u istoriji srpskog fudbala.
Veliki transfer smo napravii i sa mladim igračem Lazarom Jovanovićem tako da možemo da kažemo da je ovaj prelazni rok koji još traje za nas jako uspešan.”
Mrkela ističe da mu je žao što se prodaju mladi fudbaleri, ali takođe ističe da je to neminovnost u današnjem poslovanju.
“Odlasci igrača su neminovnost.
Takvo je fudbalsko tržište u ovom trenutku i naša struktura prihoda dosta zavisi od odlazaka igrača.
Ali posle svakog prelaznog roka trudili smo se da budemo jači nego godinu pre.
Ti transferi su nam uvek omogućavali i da ojačamo tim i da napredujemo kao klub.
Ovaj klub danas izgleda mnogo drugačije nego pre desetak godina, između ostalog i zbog transfera i pametne transfer politike”, zaključio je Mrkela.