U poslednjim utakmicama 10. kola, Fulam je napravio veliko iznenađenje, pobedivši ekipu Lestera na King Pauer stadionu rezultatom 1:2 (0:2).
Aleksandar Mitrović nije igrao u startnoj postavi, ali su i bez njega uspeli da naprave veliko iznenađenje. U 30. minutu, Angisa je poslao sjajan pas do Lukamana, koji je izbegao ofsajd zamku i matirao Šmajhela (0:1). Do poluvremena, Fulam je postigao još jedan gol. Samo osam minuta kasnije, Fuks pravi prekršaj za penal. Gledao se VAR, koji je potvrdio odluku sudije Sajmona Hupera. Kavalero je preuzeo odgovornost i fantastično šutirao u gornji desni ugao, a Šmajhel je bio nemoćan (0:2).
Rodžers je na poluvremenu uveo Barnsa i Undera umesto Tomasa i Prata i krenuo u totalnu ofanzivu. Lester je u 86. minutu uspeo samo da ublaži poraz (1:2). Vardi je spustio loptu do Barnsa, koji je zakucao loptu u mrežu. Mitrović je u igru ušao tek u 87. minutu.
Posle 10. kola, Fulam je konačno izašao iz zone ispadanja. Imaju 7 bodova i nalaze se na 17. mestu. Lester je propustio šansu da pobedom dođe na deobu prvog mesta sa Totenhemom i Liverpulom i trenutno zauzimaju 4. mesto sa 18 osvojenih bodova.
U sledećem meču, Lester gostuje ekipi Šefild Junajteda, a Fulam gostuje Mančester Sitiju.
U poslednjoj utakmici kola u 21 čas, Vest Hem je kao domaćin pobedio Aston Vilu rezultatom 2:1 (1:1). Meč je obeležio Votkins, koji je iz penala pogodio prečku, a njegov gol u 91. minutu je poništen zbog milimetarskog ofsajda.
Igrao se već treći minut, kada je posle centaršuta Bouvena iz kornera, najviši u skoku bio Ogbona i tako doveo ekipu Vest Hema do prednosti (1:0).
U 25. minutu, Griliš je sa oko 18 metara ispalio projektil i savladao Fabianskog (1:1). Tim rezultatom se otišlo na odmor.
U prvom napadu u drugom poluvremenu, Vest Hem dolazi do vođstva (2:1). Benrahma sjajnim centaršutem pronalazi Bouvena, koji je glavom savladao golmana Aston Vile, Martineza. U 72. minutu, nakon prekršaja Rajsa nad Trezegeom, dosuđen je penal za Aston Vilu. Votkins je preuzeo odgovornost, ali je pogodio prečku. Aston Vila je igrala vrlo ofanzivno, imali su posed. A u nadoknadi vremena, Votkins je glavom zatresao mrežu Fabianskog. Međutim, posle gledanja VARA, koji je obeležio ovo kolo, gol je poništen jer je Votkinsovo rame bilo u milimetarskom ofsajdu. Nije ovo bilo veče Olija Votkinsa. Na kraju, pobeda Vest Hema (2:1). Posle 10. kola, Vest Hem je na 5. mestu sa 17 bodova, dok je Aston Vila na 10. mestu sa 15 bodova, ali i sa utakmicom manje.
U sledećem kolu, Aston Vila u petak dočekuje Njukasl, dok Vest Hem na svom terenu igra protiv Mančester Junajteda u subotu u 18:30.