Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je svoje učešće na turniru u Beču nakon poraza od talentovanog Čeha Jakuba Menšika sa 2:0 (6:3, 7:6 (9:7)). Kecmanović je pružio snažan otpor, ali su ključni trenuci prevagnuli na stranu njegovog rivala.
Prvi set je počeo obećavajuće za Kecmanovića, koji je imao priliku za brejk, ali ju je propustio. Na drugoj strani, Menšik je bio hladnokrvan i iskoristio je pad koncentracije Srbina pri rezultatu 4:3, kada je napravio odlučujući brejk i osigurao prvi set.
Drugi set je doneo još neizvesnosti i drame, kulminirajući u taj-brejku. Kecmanović je imao šansu da izjednači i odvede meč u treći set, povevši sa 7:6, ali Menšik je uspeo da uzvrati i vezanim poenima izbori plasman u četvrtfinale.
Jakub Menšik će u borbi za polufinale igrati protiv pobednika duela između Flavija Kobilija i Aleksa de Minora.



