Zvezda slavila usred Madrida

Crvena zvezda je napravila najveće iznenađenje ove sezone u Evroligi i pobedila Real Madrid na gostovanju rezultatom 79:77 (23:21, 22:19, 21:18, 13:19).

U pitanju je odložen meč 19. kola Evrolige, koji je trebao da se odigra još u sredu, ali zbog loših vremenskih uslova, crveno-beli nisu mogli da otputuju na gostovanje u Madrid i izgleda da im je baš ovaj termin odgovarao.

Zvezda je od starta bila ravnopravan protivnik sa domaćinom, rezultat na poluvremenu je bio 45:40, a šutirali su odlično za tri poena (6/11), uz samo pet izgubljenih lopti za poluvreme. Volden je na poluvremenu bio najefikasniji sa 16 poena. Na kraju treće četvrtine, naš tim je i dalje održavao prednost na čelu sa Volednom, a pridružio mu se i Dobrić sa nekoliko važnih poena u trećoj deonici.

Poslednju četvrtinu Zvezda je započela sa prednošću od osam poena, bilo je 66:58, Real se zatim trojkom približio, ali posle više od tri minuta igre bez poena. U poslednji minut utakmice se ušlo sa prednošću 76:71 za crveno-bele, ali je onda usledila nesportska lična kapitena Branka Lazića što je Tompkins iskoristio i smanjio na samo 3 poena razlike. Volden je potom pogodio i na semaforu je stajalo 78:73. Usledio je tajm-aut za Madrišane na 44 sekundi do kraja i posle toga smanjenje rezultata pogotkom Kerola za 78:75. Zvezda je potom imala napad koji nije iskoristila, grešku je napravio Kolom, a Volden pravi brzi faul. Nikolas Laprovitola je pogodio oba slobodna bacanja i tada je bilo 78:77, samo poen razlike za crveno-bele. Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut.

Na pet sekundi do kraja usledio je prekršaj Laprovitole, Kolom je stao na liniju za slobodna bacanja i pogodio samo jedno. Odmah posle toga Pablo Laso je tražio novi tajm-aut, ali to je bilo sve što su mogli da urade igrači Reala.

Kapitenu Branku Laziću ovo je bila 600-ta utakmica u dresu Crvene zvezde, a ovo je bio sjajan način da proslavi fenomenalan jubilej.

Posle ovog kola, Crvena Zvezda zauzima 14. pozociju na tabeli, dok je Real Madrid na 3. mestu.