Zvezda preokretom do pobede protiv Zlatibora

Crvena zvezda je danas odigrala meč šesnaestine finala Kupa Srbije protiv ekipe Zlatibora iz Čajetine. Ova utakmica se igra naknadno, zbog obaveza koje su crveno-beli imali u oktobru u Evropi. Posle velike borbe i preokreta, Crvena zvezda je uspela da savlada ekipu Zlatibora rezultatom 4:2 (0:1).

Dejan Stanković nije mogao da računa na najjači sastav, usled odsustva reprezentativaca i izveo je sledeći sastav: Borjan – Gobeljić, Degenek, Pankov, Eraković – Spiridonović, Petrović, Nikolić, Ivanić – Falčineli, Boaći.

Zlatibor je izašao u sledećem sastavu:  Čubraković – Jezdimirović, Anđelković, Stamenković, Đakovac, Đokić, Petronijević, Miloradović, Janjić, Krstić, Islamović.

U 22. minutu, Falčineli je pogodio prečku posle udarca sa ivice šesnaesterca.

Na gol se čekalo do 30. minuta. Petronijević je posle sjajnog prodora po levoj strani uspeo da pošalje centaršut u srce šesnaesterca, a na tu loptu naleteo Janjić, koji je šutirao iz prve i doveo Zlatibor do prednosti 1:0.

Na poluvreme se otišlo iznenađujućim vođstvom Zlatibora od 1:0.

Crvena zvezda je od starta drugog poluvremena krenula vrlo ofanzivno ka golu rivala, međutim, Zlatibor je odolevao napadima crveno-belih. A onda- novi šok za crveno-bele.

Janjić je fantastično sebi izgradio poziciju za centaršut, centrirao, a Miloradović se našao sam kao duh na oko sedam metara od gola Borjana i glavom povisio prednost gostiju na 2:0.

Crvena zvezda je krenula na sve ili ništa, a upornost se isplatila u 71. minutu. Mirko Ivanić je šutirao sa levog ugla kaznenog prostora, zbunivši golmana Zlatibora, koji je ostao nepomičan.

Nepuna dva minuta kasnije, Aleksa Vukanović je izjednačio na 2:2. Milunović je oštro centrirao sa desne strane, lopta je pogodila Vukanovića i rezultat je izjednačen.

Posle centaršuta iz slobodnog udarca i velike gužve, Radovan Pankov se našao na par metara ispred golmana Zlatibora i petom preokrenuo rezultat na 3:2.

Konačan rezultat postavio je Andrija Radulović, koji je osvojio loptu na 25 metara od gola Zlatibora i šutirao sa ivice kaznenog prostora u dalji donji ugao- 4:2.

Crvena zvezda se plasirala u osminu finala Kupa Srbije. Žreb će biti obavljen u utorak u podne u prostorijama Fudbalskog saveza Srbije na Terazijama u Beogradu.

Prolaz u osminu finala, obezbedili su : Voždovac, Radnički Niš, Vojvodina, Napredak, Javor, Spartak, Metalac, Čukarički, Radnik, Rad, TSC, Mladost, Partizan, IMT i Proleter.