Zvezda nemoćna u Blaugrani

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u okviru 10. kola Evrolige od favorizovane Barselone rezultatom 76:65.

Bio je primetan umor kod košarkaša crevno-belih, s obzirom da su samo pre dva dana gostovali ekipi Armanija u Milanu.

Izabranici Saše Đorđevića, loše su otvorili meč. Dva minuta nije bilo poena, da bi Mirotić sa linije slobodnih bacanja postigao prve poene na meču. Na prvi tajm-aut, košarkaši Barselone imali su prednost +8 (10:2).

Crvena zvezda je igrala nesigurno i u odbrani i u napadu i Barselona je na kraju prve četvrtine vodila 19:6. Ovo je ujedno bila najneefikasnija četvrtina crveno-belih ove sezone.

Barselona je tokom čitave četvrtine imala prednost od 12 i više poena prednosti, a posle poena Kalatesa, Barselona je otišlla na +16 (33:17).

Trojkom Higinsa, otišlo se na odmor rezultatom 39:22.

Barselona je veoma dobro počela drugo poluvreme, poveli 46:24. Vodila je barselona 52:30, a onda Zvezda pravi seriju 12:2. Međutim, posle tajm-auta koji je tražio Jasikevičius, Barselona pravi seriju od 5:0. Kraj četvrtine, obeležila je povreda Voldena, koji se nezgodno prizemljio i tom prilikom izgubio zub. Treći period, završen je rezultatom 61:44.

Jasikevičius je u poslednju četvrtinu uveo rezerviste, međutim, crveno-beli uspevaju da se približe na -7 (69:62). Odmah je Kalates odgovorio polaganjem i nakon toga, Španci su rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u domaćem timu, bili su Nikola Mirotić sa 23 poena i četiri skoka, Oriola je postigao 12 poena uz pet skokova, a Kalates je upisao 10 poena uz čak osam asistencija.

U ekipi Crvene zvezde, Dejan Davidovac je postigao 12 poena, Rit i Teri su postigli po devet poena, a Dobrić je upisao osam poena.

Nakon ovog kola, Barselona je na prvom mestu sa čak devet pobeda i jednim porazom, dok je Crvena zvezda trenutno na 12. poziciji sa četiri pobede i šest poraza.

U narednom kolu, u četvrtak, Crvena zvezda dočekuje Efes, dok Barselona u petak gostuje ASVEL-u.