Zvezda kroz maglu do pobede

Fudbaleri Crvene zvezde su u okviru 14. kola Super lige uspeli da posle preokreta savladaju ekipu Inđije rezultatom 3:2.

Meč je počeo uručivanjem poklona kapitenu Crvene zvezde Milanu Borjanu, koji je zabeležio 150. nastup u crveno-belom dresu.

Trener Stanković nije vršio promene u sastavu, s obzirom da se očekivalo da odmori neke prvotimce nakon teške utakmice u Evropi protiv Genta (2:1).

Spustila se magla nad stadionom Rajko Mitić i uslovi za igru, bili su jako teški.

Crveno-beli su od prvog minuta nametnuli svoj ritam igre i uspostavili inicijativu. Prvu priliku, imao je Željko Gavrić, koji je nakon centaršuta Kataija pogodio prečku sa peterca.

Na prvi gol, čekalo se do 21. minuta. Gavrić je prošao po levoj strani, pronašao Falćinelija u šesnaestercu Inđije, koji je preciznim udarcem sa desetak metara doveo crveno-bele u vođstvo.

Samo 15 minuta kasnije, došlo je do velike greške u odbrani crveno-belih. Strahinja Eraković je želeo da vrati loptu Milanu Borjanu, ali umesto toga, on je poslao pas u prazno fudbaleru Inđije Mihajlu Neškoviću, kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U 64. minutu, usledio je novi šok za šampiona Srbije. Dimitrijević je centrirao, a lopta je prošlakroz noge Degeneku. Kanga nije uspeo da zatvori Neškovića, koji je udarcem sa desne strane matirao Borjana.

Stanković je u 70. minutu napravio trostruku izmenu. U igru su ušli Spiridonović, Nikolić i Pavkov, a iz igre su izašli Ben, Kanga i Sanogo.

Samo par minuta nakon ulaska u igru, Čermelj je oborio Pavkova u šesnaestercu gostiju i skrivio penal. Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai, koji je preciznim udarcem pod prečku u 75. minutu izjednačio rezultat.

Krenula je Zvezda po sva tri boda. U 85. minutu na centaršut Gobeljića, Fanćineli je iz jako teške situacije uspeo glavom da matira golmana Inđije Jovičića. Na kraju, Crvena zvezda odnosi pobedu rezultatom 3:2.

Nakon 14. kola, Crvena zvezda zauzima prvu poziciju sa 38 bodova, dok je Inđija na 15. mestu sa 14 bodova.

Nakon reprezentativne pauze, naredni rival crveno-belima, biće ekipa Vojvodine, dok će Inđija dočekati Radnički iz Niša.