Zenit u finišu slomio otpor Makabija!

Košarkaši Zenita su na domaćem terenu u Sankt Peterburgu rezultatom 73:71 savladali izraelski Makabi u meču u kojem su vođstvo imali sve vreme, ali su na kraju morali da strepe za pobedu.

Najzaslužniji za pobedu ruskog tima bio je Bili Beron, koji je na devet sekundi do kraja utakmice postigao ključnu trojku, a sa druge strane priliku da donese produžetak gostima nije iskoristio Skoti Vilbekin.

Greatodds

Prethodno je Zenit vodio tokom čitavog meča, u prvoj četvrtini i sa 17 poena razlike, ali je u poslednjem minutu ekipa iz Sankt Peterburga bila u zaostatku posle zakucavanja Derika Vilijamsa za 70:71.

U pobedničkom timu poeni su bili veoma dobro raspoređeni – najefiksniji bio je Aleks Pojtres sa 14 poena (5/5 iz igre, 4/5 penali), a 12 poena dodao je nekadašnji košarkaš Crvene zvezde Bili Beron . Po 10 poena dodali su Arturas Gudaitis i Dmitrij Kulagin.

Praktično jedini raspoloženi igrač u „Ponosu Izraela“ bio je Džejlen Rejnolds, koji je meč završio sa 24 poena i 11 skokova. Derik Vilijams dodao je 14 poena.