Vlahović pogodio iz penala na Olimpiku. Poraz Intera

Utakmicama 16. kola, nastavljena je Serija A. Kolo je obeležilo poraz Intera na gostovanju protiv ekipe Sampdorije. Lacio je na Olimpiku pobedio ekipu Fiorentine, a strelac gola za tim iz Firence, bio je Dušan Vlahović.

Atalanta – Parma 3:0 (1:0)

Već u 15. minutu, Iličić je poslao loptu u prazno Murijelu, on je prihvatio unutar šesnaesterca i snažnim udarcem poslao loptu u desnu strnu gola Parme (1:0).

Tim iz Bergama je duplirao prednost u 49. minutu. Gosens je asistirao do Zapate, koji je udarcem sa leve strane matirao golmana Sepea (2:0).

Konačan rezultat, postavio je Gosens u 61. minutu, posle odbitka (3:0).

Nakon ovog kola, Atalanta zauzima 6. mesto sa 28 osvojenih bodova, dok je Parma na 18. mestu sa 12 bodova.

Lacio – Fiorentina 2:1 (1:0)

Lacio je na Olimpiku pobedio Fiorentinu rezultatom 2:1 (1:0).

U 6. minutu, Aserbi je centrirao sa leve strane, a Lazari je loptu glavom spustio do Kaiseda koji volej udarcem postiže gol (1:0).

U 26. minutu, Alberto je poslao pas sa svoje polovine do Imobilea, on je špre stigao do lopte od golmana Fiorentine Dragovskog i postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

U 75. minutu, Lacio je duplirao prednost. Posle centaršuta iz kornera sa leve strane, lopta se odbila do Imobilea koji je bio na petercu kome nije bilo teško da postigne gol (2:0).

Konačan rezultat, postavio je Vlahović iz penala u 88. minutu.

Ovom pobedom, Lacio je na 8. mestu sa 25 bodova, dok je Fiorentina na 14. mestu sa 15 osvojenih bodova.

Sampdorija – Inter 2:1 (2:0)

U 12. minutu, Sančez je promašio penal. Na drugoj strani, Kandreva je materijalizovao penal u 22. minutu (1:0).

U 38. minutu, Dramsgard je pretrčao Jošidu, centrirao do Keite, koji udarcem iz prve dovodi Sampdoriju do 2:0.

U 68. minutu, De Fraj je smanjio nakon asistencije Brozovića (2:1), ali to je bilo sve od Intera na ovom meču.

Inter je nakon ovog meča drugi sa 36 osvojenih bodova, dok je Sampdorija na 11. mestu sa 20 osvojenih bodova.