Plasman u polufinale Evrokupa izborile su ekipe Andore i Virtusa. Androra je u gostima pobedila Gran Kanariju sa 79:77, dok je Virtus, na svom parketu, slavio protiv Ulma sa 83:77.
Andora će se za mesto u finalu boriti sa boljim iz duela između Cedevita Olimpije i Burse, dok će Virtus igrati sa boljim iz duela između Valensije i Metropolitana.
Gran Kanarija je dobila prvo poluvreme protiv Andore, sa 42:35. Međutim, Andora se nije predavala, pa je sredinom poslednjeg kvartala, na semaforu pisalo 69:69.
U završnici meča, Andora je stigla do trijumfa. Ulogu meč vinera prigrabio je Klevin Hana, koji je na 60 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat – 79:77.
.@morabancandorra stuns Gran Canaria away and advances to the #7DAYSEuroCup Semifinals!#RoadToGreatness
— 7DAYS EuroCup (@EuroCup) April 26, 2022
Virtus je imao velikih problema sa Ulmom tokom prvog poluvremena, ali su se veliki problemi mogli i očekivati jer su izabranici Jake Lakoviča, košarkaši Ulma, posle pobede nad Huventudom u prvoj rundi nokaut faze, sa mnogo samopouzdanja stigli u Bolonju. Na kraju prvog poluvremena, tim iz Nemačke je vodio sa 45:43.
Rat nerava je nastavljen, Virtus je sredinom poslednjeg kvartala vodio sa 71:66, ali je Ulm stigao do 72:73. U samoj završnici, tim iz Bolonje je uspeo da pobegne na 81:77, a zatim u poslednjih 60 sekundi, stigne do pobede.
.@Virtusbo on to the #7DAYSEuroCup Semifinals securing the victory at home!#RoadToGreatness
— 7DAYS EuroCup (@EuroCup) April 26, 2022