Vest Hem i Brajton podelili bodove

U londonskom derbiju, ekipa Vest Hema i Brajtona, odigrali su nerešeno na Olimpijskom stadionu u okviru 15. kola Premijer lige rezultatom 2:2 (0:1).

Galebovi su poveli u 44. minutu golom Mopeja koji je šutirao sa desetak metara (0:1).

Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U 60. minutu, Jarmolenko je centrirao sa desne strane, a Lanzini pokušao glavom, ali nije dobro zakačio loptu. Uspeo je da asistira do Džonsona, koji je udarcem sa desetak metara poslao loptu pod prečku (1:1).

U 70. minutu, Brajton ponovo dolazi do vođstva. Posle akcije iz kornera, Marč je centrirao, do lopte došao Dank koji je primio loptu grudima i sa peterca poslao loptu u mrežu (1:2).

U 82. minutu, Kresvel je centrirao iz kornera sa desne strane, a Tomas Suček je loptu glavom poslao u mrežu (2:2).

Nakon ove utakmice, Vest Hem zauzima deseto mesto sa 22 osvojena boda, dok je Brajton na 16. mestu sa 13 osvojenih bodova.

U narednom kolu, Brajton na Falmer stadionu dočekuje Arsenal u utorak, dok Vest Hem gostuje na Sent Merisu ekipi Sautemptona.