Totenhem petardom do naredne runde FA kupa

Fudbaleri Totenhema, pobedili su u 1/32 finala FA kupa osmoligaša Marinea u Krozbiju rezultatom 0:5 (0:4).

Murinjo je odmorio glavne igrače, tako da je na teren poslao tim koji nema priliku da često beleži nastupe na mečevima Premijer lige.

Totenhem je poveo u 24. minutu. Ali je razmennio dupli pas sa Fernandesom i poslao loptu u peterac do Karlosa Vinisijusa. On je driblingom prevario golmana domaćeg tima, Pasanta i ušetao se u gol (0:1).

Već u 30. minutu, novi gol Sparsa. Ali je centrirao, na loptu je natrčao Doerti na samo pet metara od gola, međutim, golman Marinea je odbranio, ali se lopta odbila do Vinisijusa koji je poslao loptu u praznu mrežu (0:2).

Samo dva minuta kasnije, Lukas Mura je uputio precizan šut sa 20-ak metara iz slobodnog udarca i postigao gol (0:3).

U 37. minutu, Vinisijus je postigao het-trik. Posle gužve u šesnaestercu, šutirao je pod prečku i postigao efektan gol (0:4).

Konačan rezultat, postavio je Alfi Devin u 60. minutu. Iskoristio je dodavanje Lukasa Mure i šutirao iskosa u bliži ugao golmana Pasanta (0:5).

Alfi Devin je postao najmlađi igrač Totenhema koji je ikada zaigrao za ovaj tim.

Totenhem već za tri dana igra protiv ekipe Aston Vile u okviru Premijer lige.

U ranijim mečevima, favoriti su opravdali svoje uloge, ubedljive pobede su ostvarili Mančester Siti i Čelsi, pobeđeni su Birmingem i Morecambe, dok je Lids neprijatno iznenadio porazom od Kravlija 3:0