Superligaška Srbija bez gola protiv Dominikanske Republike

U prvoj prijateljskoj utakmici na turneji u Severnoj Americi, reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno (0:0) protiv Dominikanske Republike u Santo Domingu.

Trener Ilija Stolica, na teren je izveo sledeći sastav:

Petrović, Vlalukin, Veselinović, Mićević, Urošević, Pejić, Tufegdžić, Nišić, Vukadinović, Birmančević, Lukić

Najbolju priliku za domaću ekipu, propusito je Romero u 7. minutu, koji je nakon greške Lukića izašao sam ispred Petrovića, ali je njegov šut završio pored gola.

U 10. minutu, nakon udarca Miljana Vukadinovića, zatresla se mreža domaćina. Međutim, sudije su poništile gol jer se Lukić našao u ofsajd poziciji, a tom prilikom je zasmetao golmanu Dominikanske Republike.

Na startu drugog poluvremena, Birmančević je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je golman Diaz uspeo da odbrani.

Do kraja je ostalo 0:0. Naša reprezentacija već za tri dana igra drugu prijateljsku utakmicu protiv reprezentacije Paname.