,,Stara dama“ pobedila na San Siru

U poslednjoj utakmici 16. kola Serije A, fudbaleri Juventusa, pobedili su ekipu Milana na San Siru rezultatom 1:3 (1:1) i tako naneli Rosonerima prvi ovosezonski poraz, pa samim tim više nisu jedina ekipa bez poraza u najjačim ligama.

,,Stara dama“ povela je već u 18. minutu. Paulo Dibala je sjajno petom asistirao do Kijeze, koji je pogodio malu mrežicu (0:1).

U 41. minutu, sudija Irati nije dosudio prekršaj za ekipu Juventusa. Usledila je kontra Rosonera preko Haugea, koji je loptu dodao na levi bok do Leaoa, koji je osvojio veći deo terena i dodao loptu do Kalabrije, a on je milimetarski preciznim udarcem savladao golmana Juventusa (1:1).

Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

U 68. minutu, Juventus dolazi do prednosti. Loptu je na levoj strani imao Frabota. Proigrao je Dibalu, koji je dodao do Kijeze, a on sjajno šutirao sa oko 18 metara u levu stranu golmana Donarume (1:2).

Odmah nakon drugog gola Juventusa, usledila je neočekivana izmena trenera Juventusa Andree Pirla, koji je iz igre izveo upravo dvostrukog strelca i asistenta na meču, Kijezu u Dibalu, ubacivši u igru Kuluševskog i Mekkenija, ali ubrzo će se to isposstaviti kao pravi potez, pošto su obojica učestvovali kod trećeg gola.

Konačan rezultat, postavio je upravo Mekkeni koji je iskoristio sjajan prostor i asistenciju Kuluševskog (1:3).

Ovom pobedom, Juventus se vratio u borbu za titule i svakako će ova sezona biti uzbudljiva do samog kraja. Trenutno, ,,Stara dama“ zauzima četvrto mesto sa 30 osvojenih bodova, dok je Milan prvi sa 37 bodova.