Košarkaši Srbiju su posle jučerašnjeg trijumfa danas upisali svoju drugu pobedu na Evrobasketu!
Oni su bili bolji od domaćina reprezentacije Češke sa 81:68 čime su prema očekivanjima napravili ozbiljan korak na nokaut fazi.
Česi su izašli na meč sa stavom da se neće predati i tako je i izgledao u prvoj četvrtini.
Gotovo svaki put su domaći imali odgovor na igru naši košarkaša, barem u nekoj meri, ali je opet Nikola Jokić isporučio 13 poena u ovoj deonici.
U drugoj četvrtini naši momci su se potpuno razigrali, krenuli sa pogađaju iz daljine Jaramaz, Gudurić i Marinković.
Pored toga odbrana je odlično funkcionisala tako da Česti punih sedam minuta do ulaska Krejčija nisu pogodili ništa iz igre.
U trećoj deonici su naši nastavili sa dobrom odbranom, a opet je Nikola Jokić imao nekoliko maestralnih poteza za špice.
Ipak, do kraja četvrtine Česi su sa nekoliko trojki i odličnih napada uspeli da smanje prednost Srbije na svega +11.
Nije dobro krenula poslednja deonica pošto su Česi uspeli da spuste zaostatak na jednu cifru, ali na svu sreću brzo smo uspeli da odgovorimo na taj nalet.
Na kraju smo uspeli da odigramo koliko je dovoljno i da pobedimo, ali završnice u nastavku takmičenja moraju bolje da se igraju.
Najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 17 poena, Micić je dodao 12, Marinković 11, a 10 Nikola Kalinić.
U redovima Češke, Vojteh Hruban i Vit Krejči po 13 poena, a 11 je imao Martin Peterka.
📍 Almost from Belgrade! #EuroBasket x #BringTheNoise
📺 https://t.co/XA74Vl1szW pic.twitter.com/UsGiOFMpoa
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 3, 2022
😤 Jokic has the difficulty settings on beginner. Basketball is too easy for him now!#EuroBasket x #BringTheNoise
📺 https://t.co/XA74Vl1szW pic.twitter.com/SuWuVQvRsE
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 3, 2022
💫 Vaso with his best Jason Williams impression 💫#EuroBasket x #BringTheNoise
📺 https://t.co/XA74Vl1szW pic.twitter.com/Bx9Mgpf8Va
— #EuroBasket 2022 (@EuroBasket) September 3, 2022
Čelsi preokrenuo protiv Vest Hema, Bornmut protiv Notingema!