Split namučio Zvezdu u Beogradu

U okviru 7. kola Aba lige, košarkaši Crvene zvezde, uspeli su da posle velike borbe savladaju ekipu Splita rezultatom 78:76.

Bio je vidljiv umor posle dva meča koji su crveno-beli igrali u toku nedelje, protiv ASVEL-a i Real Madrida.

Split je poveo sa 11:4 preko poena Vrankovića i Marčinkovića, pa je to bio signal da Saša Obradović zatraži prvi tajm-aut. Međutim, gosti uspeli da održavaaju prednost, pre svega nakon poena Lukovića, Vrankovića i Marčinkovića.

Na poluvreme se otišlo vođstvom Splićana- 42:38. Međutim, gosti odlaze na dvocifrenu razliku već početkom treće četvrtine -51:40.

Zvezda je došla do svog prvog vođstva na meču na kraju treće četvrtine, a Marko Simonović je doveo Zvezdu na +7 (72:65).

Na oko minut pre kraja meča, Marko Luković pogađa trojku za novo vođstvo gostiju 76:74.

Na 47 sekundi do kraja, O’Brajant uspeva sa linije penala da izjednači- 76:76.

Već u sledećem napadu, Mesiček gubi loptu, a Lojd u kontri pogađa za vođstvo crveno-belih 78:76.

Gosti su preko Lukovića imali šut za pobedu, koji je promašio za tri poena, a zatim za izjednačenje, međutim Čampara je promašio.