SPEKTAKL: Danska od dva poraza do prolaza u narednu rundu! Rusi srušili sve što su gradili! (VIDEO)

Nakon životne drame Kristijana Eriksena u meču prvog kola protiv Finske, Danska je potom izgubila i od Belgije, pa joj je jedino preostalo da ubedljivo savladaju reprezentaciju Rusije i to su i uradili rezultatom 4:1 (1:0).

Rusima je trebao samo bod za prolaz dalje, ali nisu najbolje pristupili meču i rivalu su prepustili preveliki posed lopte. Bez problema su održavali remi, čak došli i do prve šanse, ali je Golovinov udarac zaustavio golman Šmajhel.

Danci su poveli u 38. minutu. Mladi, 20-godišnji Damsgard je sjajno šutirao sa 20 metara, a golman Safonov se nije ni pomerio.

Veoma loši ruski fudbaleri su se sami potrudili da poguraju rivala u nokaut fazu. Zobnin je bukvalno poklonio gol Poulsenu, jer je u želji da vrati loptu golmanu zapravo savršeno asistirao napadaču Lajpciga.

Rusija se vratila u meč golom Dzjube iz penala, ali je uskoro na meč stavljena tačka. Safonov je u razmaku od nekoliko sekundi spašavao svoju ekipu, ali nije mogao neodbranjiv udarac štopera Čelsija Kristensena za 3:1.

Na kraju, levi bek Mele stavlja tačku na prolaz danske selekcije. Nakon svega što su preživeli, potpuno zasluženo, a svi znamo kome su ovu pobedu posvetili, naravno, Kristijanu Eriksenu!

U drugom meču u grupi, Belgija je opravdala ulogu favorita i savladala Finsku rezultatom 2:0.

Dugo su se mučili Belgijanci, ređale su se šanse pred Finskim golom, ali je Finska postavila pravi bunker pred golom.

U 56. minutu je viđen gol konačno i to u režiji Lukakua, ali nakon intervencije VAR-a, nije priznat zbog i više nego sumnjivog ofsajda, bukvalno su milimetari u pitanju.

I u 75. minutu konačno gol i vođstvo Belgije! Posle kornera golman Finske Hradecki je nespretno reagovao i prosledio loptu u sopstvenu mrežu.

A u 81. minutu Lukaku rešava sve dileme, duplirajući prednost Belgijanaca, koji su overili prvo mesto u grupi sa maksimalnim učinkom.