Specija odnela sva tri boda iz Napulja

Fudbaleri Specije, napravili su veliko iznenađenje, pobedivši ekipu Napolija na stadionu Dijego Armando Maradona rezultatom 1:2 (0:0).

Prvo poluvreme, proteklo je bez golova. U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minutu, Di Lorenco je centrirao po zemlji sa desne strane a Petagana je udarcem iz prve doveo Napoli do vođstva (1:0).

Sasuolo je izjednačio u 68. minutu iz penala, a strelac je bio Nzola.

Gosti su u 77. minutu ostali sa igračem manje, a drugi žuti karton je dobio Ismajili.

Do velikog preokreta sa igračem manje, Sasuolo je došao u 82. minutu.

Pobega je asistrirao do Nzole, koji je izašao iskosa sa leve strane, ali je njegov šut pogodio stativu. Lopta se od stative odbila do Pobege, kome nije bilo teško da smesti loptu u praznu mrežu (1:2).

Nikola Maksimović, odigrao je svih devedeset minuta za Napoli.

Nakon ovog meča, Napoli zauzima 5. mesto sa 28 osvojenih bodova, dok je Specia na 16. mestu sa 14 bodova.