Senzacija na Old Trafordu. Mančester izgubio od ,,fenjeraša“

Ekipa Šefild Junajteda napravila je veliko iznenađenje pobedivši na Old Trafordu ekipu Mančester Junajteda rezultatom 1:2 (0:1).

U 23. minutu, nakon asistencije Fleka iz kornera, De Hea i Brajan su krenuli na loptu ali je igrač ,,Oštrica“ bolje reagovao i zatresao mrežu sjajnim udarcem glavom (0:1).

Junajted je do izjednačenja došao u 64. minutu. Nakon centaršuta Aleksa Telješa, Megvajer je sjajnim udarcem glavom izjednačio (1:1).

U 74. minutu, Šefild je ponovo došao do vođstva. Lundstram je asistirao do Burka, koji je šutirao a lopta je na putu ka golu pogodila Tuanzebea i od prečke se odbila u gol (1:2).

Nakon ove utakmice, Mančester Junajted je na drugom mestu sa 40 bodova. Šefild je i dalje poslednji sa osam bodova, ali ova pobeda može da bude vetar u leđa za dalji nastavak sezone.

U istom terminu, Everton i Lester su odigrali su nerešeno 1:1. Gol za domaći tim postigao je Rodrigez u 30. minutu, a za ,,Lisice“ je strelac bio Tilemans u 67. minutu.