Šalke opravdao 04 u nazivu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena, pobedili su u Gelzerkirhenu u okviru 18. kola Bundeslige ekipu Šalkea rezultatom 0:4 (0:1) i tako učvrstili prvu poziciju na tabeli, dok Šalke sve više i više tone.

Bajern je poveo u 33. minutu. Strelac je bio Miler preciznim udarcem glavom na asistenciju Džošue Himika (0:1).

U 54. minutu, Himik je poslao dugačku loptu sa svoje polovine do Levandovskog, on je fantastično primio, napravio par driblinga izbacivši Kabaka i golmana Fahrmana iz balansa i pogađa iskosa sa desne strane (0:2).

U 88. minutu, Himik je zabeležio treću asistenciju. Centrirao je iz slobodnog udarca sa desne strane pravo na glavu Mileru koji postiže drugi gol (0:3).

Konačan rezultat, postavio je David Alaba u 90. minutu. Šutirao je snažno levom nogom sa 30-ak metara, a golman Šalkea je loše reagovao i pomogao da lopta zatrese mrežu (0:4).

Nakon ovog meča, Bajern Minhen je i dalje prvi sa 42 osvojena boda, dok je Šalke poslednji sa samo sedam bodova.