Ronaldo u 95. minutu doneo tri boda Junajtedu! (VIDEO)

Mančester Junajted je kao domaćin savladao Viljareal sa 2:1.

Mančester Junajted je kod kuće pobedio Viljareal sa 2:1 posle preokreta. Poveli su domaći preko Paka Alkasera u 53. minutu, sedam minuta kasnije golčinu za izjednačenje postigao je Aleks, a u 95. minutu Ronaldo je doneo trijumf svom timu.

Iako je Junajted bolje počeo i imao i pokušaj Ronalda glavom, u prvih dvadesetak minuta De Hea je bio zaposleniji golman – prvo je odbranio udarac Danžume, a onda i Alkasera.

Bilo je pravo čudo da gosti ne vode, pogotovo posle velikog kiksa Varana koji je omogućio izvrsnu šansu za Alkasera, ali španski napadač šutira pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata i mnogi su pomislili da će se i peti uzastopni meč ta dva tima završiti bez golova.

I u nastavku je počelo mirno, ali u 53. minutu gosti stižu do zasluženog vođstva – lepa timska akcija, Danžuma centrira s leve strane, a Alkaser uklizava i postiže gol iz blizine.

Međutim, samo sedam minuta kasnije, Junajted stiže do izjednačenja. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Bruno, bio je to skraćeni korner, a Aleks hvata fantastičan volej sa ivice šesnaesterca za 1:1. Kakav debitantski gol u dresu Junajteda.

Posle toga se „momentum“ promenio, Junajted je zaigrao bolje, i za to je nagrađen u petom minutu nadoknade, a strelac je bio Kristijano Ronaldo, njegov peti gol u pet utakmica od povratka u Junajted.

U ostalim mečevima koju si igrani večeras od 21:00 Bajern je ubedljivo sa 5:0 pobedio Dinamo iz Kijeva, Benfika je napravila veliko iznenađenje i sa 3:0 razbila Barselonu. Juventus je minimalnim rezultatom bio bolji od Čelsija, Salcburg je savladao Lil sa 2:1 dok su Volfzburg i Sevilja podelili bodove 1:1.