Rendžers potvrdio dominaciju u Škotskoj novom pobedom u „Old firm“ Derbiju (VIDEO)

Fudbaleri Rendžersa pobedili su u čuvenom “Old firm” derbiju protiv Seltika ubedljivim rezultatom 4:1.

Stiven Džerard je napravio ozbiljan tim od „policajaca“, pa će tako Rendžers će prvi put posle 20 godina završiti sezonu bez poraza od najvećeg rivala Seltika. Njima je danas bila četvrta pobeda protiv Seltika na pet poslednjih mečeva, a imaju i jedan remi.

Rendžers je od 26. minuta nakon što je Seltik ostao sa igračem manje poveo sa 1:0. Kalum MekGregor je faulirao jednog igrača domaćih, sudija je pustio prednost, a u nastavku akcije je Kemar Ruf zatresao mrežu.

Sudija je pokazao na centar, a potom pokazao MekGregoru drugi žuti karton. Seltik je uspeo da izjednači samo tri minuta kasnije. Odson Eduard se najbolje snašao u petercu domaćih i glavom pogodio za 1:1.

Ali, samo tri minuta kasnije Morelos je zakucao loptu u mrežu gostiju. Brojčanu prednost Rendžers je u potpunosti iskoristio i u 57. minutu duplirao vođstvo.