PSŽ slavio u “derbiju bogatih”, prvenac Mesija! (VIDEO)

Fudbaleri Pariz Sen Žermena pobedili su Mančester Siti kod kuće rezultatom 2:0 (1:0) u derbiju drugog kola Lige šampiona, uz debitatnski gol Lionela Mesija u dresu Svetaca.

Posle tri utakmice u kojima nije uspeo da se upiše u strelce, argentinski napadač je probio led. I to protiv ekipe Pepa Gvardiole sa kojim je svojevremeno imao izuzetno uspešnu saradnju u Barseloni.

Bio je to pravi „mesijevski“ gol. Povukao je Leo loptu unapred kroz sredinu, odigrao dupli pas sa Kilijanom Embapeom na ivici šesnaesterca, a zatim iz prve pogodio rašlje i u 74. minutu postavio konačan rezultat na Parku Prinčeva.

Do tog momenta viđena je ujednačena borba u reprizi prošlosezonskog polufinala Lige šampiona. Rani gol Svetaca, preko Idrise Gane Geja u osmom minutu, pravio je jedinu razliku.

U ostalim mečevima koji su igrani u terminu od 21:00 videli smo veliko iznenađenje Šerifa koji je uspeo da slavi u Madridu protiv Reala. Atletiko Madrid je posle preokreta pobedio Milan sa 2:1. Dortmund je minimalcem savladao Sporting, dok je Klub Briž napravio iznenađenje i odneo tri boda sa Red Bul Arene gde je savladao Lajpcig sa 2:1. A Liverpul je na Dragau deklasirao Porto sa ubedljivih 5:1.