Prvi poraz Partizana u sezoni!

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Andore rezultatom 61:60 , u okviru četvrtog kola Evrokupa.

U prvoj četvrtini koja je pripala domaćoj ekipi, crno-beli su odigrali nekako plašljivo, a vukao ih je Jam Madar sa šest poena. Ipak druga četvrtina je bila furiozna i Partizan je Andori dozvolio da postigne samo osam poena i otišli su sa +8 razlike na poluvreme.

U trećoj četvrtini smo gledali istu situaciju, samo što su ekipe zamenile uloge i košarkaši Andore su stigli do dvocifrene prednosti, a zahvaljujući Aleksi Avramoviću u poslednju četvrtinu se ušlo sa jednocifrenim zaostatkom.

Mnogo su falili poeni Kevina Pantera i on se probudio u poslednjoj četvrtini i vukao je crno-bele do preokreta, ipak kada je bilo najteže Klevin Hana je pogodio težak šut i odveo je svoj tim na +3, na ulasku u poslednji minut utakmice.

Ušlo se u penal završnicu i na kraju Partizan je doživeo prvi poraz u sezoni.

Najefikasniji u ekipi Andore bili su Viktor Arteaga sa 15 poena, Kodi Miler-Mekintajer sa 11 poena i David Jelinek sa 10 poena.

U redovima Partizana najviše se istakao Kevin Panter sa 13 poena i Zek Ledej sa 12 poena.

Podsećamo, Partizan za vikend očekuje derbi sa Crvenom zvezdom u ABA ligi.