Premijer liga: Njukasl u finišu ostao bez pobede, Vulvsi i Norič zabeležili trijumfe! (VIDEO)

U 22. kolu Premijer lige Vulverhempton je zabeležio pobedu nad Sautempton, Norič je bio bolji od Evertona, dok su Njukasl i Votford podelili bodove.

Njukasl i Votford remizirali su 1:1, a Alan Sent-Maksimen doveo je Svrake u vođstvo.

Greatodds

U 48. minutu je uzeo loptu Ngakiji, prošao između dvojice rivala, ušao u šesnaesterac i zakucao loptu pored Fostera u mrežu.

Prethodno je u prvom poluvremenu Žoelinton pogodio prečku, a Votford je mogao da i ranije da izjednači – međutim, prilike su propustili King i Sisoko. Ipak, u 88. minutu pogađa Pedro posle centaršuta Kika.

Norič je savladao Everton sa 2:1 za tek treću pobedu u šampionatu.

U razmaku od samo dva minuta, od 16. do 18. minuta, domaći su dali dva gola. Prvo je Majkl Kin dao autogol nakon što je isturio nogu posle ubacivanja Sardženta, da bi potom Adam Ajda na asistenciju Vilijamsa duplirao prednost.

Ričarlison je u 60. minutu postigao lep gol glavom, ali nisu Karamele uspele da dođu makar do boda.

Fudbaleri Vulverhemptona zabeležili su treću pobedu u poslednje četiri utakmice.

U 37. minutu, dosuđen je jedanaesterac za domaće posle gledanja VAR-a Bednarek je faulirao Aita Nourija. Siguran sa bele tačke bio je Raul Himenez, koji je realizovao svih sedam jedanaesteraca u dresu Vukova.

Prednost domaćih duplirana je u 59. minutu – posle dubinskog ubacivanja iz slobodnog udarca, Maks Kilman je prebacio istrčalog golmana Forstera i pogodio stativu, ali je Konor Koudi bio na pravom mestu i glavom je smestio loptu u mrežu.

Činilo se da će Vulvsi lako privesti meč kraju, ali Sveci su uzvratili. Prvo je Vord-Prauz u 84. minutu postigao golčinu iz slobodnog udarca, u svom stilu, a i 89. minutu Pero je glavom pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa.

Do kraja je Adama Traore u kontri postavio konačan rezultat 3:1.