Košarkaška reprezentacija Nemačke trijumfalno je započela učešće na Evrobasketu.
Poznato stanje povrede Bonge!
Isak Bonga doživeo je povredu u susretu sa Crnom Gorom.
Reprezentacija Nemačke odnela je ubedljivu pobedu na startu Eurobasketa, ali je senku na trijumf bacila nemila situacija u kojoj se našao as Partizana.
On je sredinom poslednje deonice krenuo put svlačionice zbog povrede.
Na sreću povreda Isaka Bonge neće naterati reprezentativca Nemačke da dugo bude odsutan.
Prema prvim informacijama povreda kolena nije ozbiljna „prvi znaci su optimistični u pogledu njegove dostupnosti za dalje takmičenje“, navodi Basketnjuz koji je i saznao detalje o povredi igrača Partizana.

Bonga je napustio teren sam, ali je hramljao.
To je izazvalo zabrinutost i kod navijača Nemačke, ali i kod ljubitelja Parnog valjka.
Ipak, nadu je ulivala činjenica da je samostalno hodao, a čini se da Bonga nije završio takmičenje na Eurobasketu. Tako da očekujemo da ćemo ga videti na terenu u narednim mečevima.
Pre nego što je napustio teren, gotovo u finišu meča, Bonga je postigao sedam poena, tri skoka i dve asistencije za 18 minuta na parketu.
Sledeću utakmicu Nemačka će odigrati pre protiv Švedske, a posle maestralne pobede nad Crnom Gorom jasno je svetski šampion jedan od pretendenata na najsjajnije odličje.
OSTALE VESTI:https://sportske-vesti.rs/stiglo-pojacanje-u-ofk-beograd


