Porto iznenadio „staru damu“. Haland i Dortmund slavili u Sevilji (VIDEO)

Fudbaleri Porta napravili su veliko iznenađenje u prvom meču osmine finala Lige šampiona savladavši Juventus na svom terenu rezultatom 2:1 (1:0).

Već u 61. sekundi greška Bentankura, koji je poklonio gol Mehdiju Taremiju, praktično mu dodavši loptu u petercu Juventusa, pa ovaj nije imao težak posao da pretvori u pogodak za vođstvo domaćina od 1:0.

Juventus kao da nije mogao da se povrati od tog šoka i tek krajem prvog poluvremena je stvorio jednu priliku.

Na samom početku drugog poluvremena, opet su domaći šokirali „staru damu“ i u 46. minutu duplirali prednost. Manafa je proigrao Musu Manegu, a on je postigao pogodak nakon još jedne slabe intervencije obrane Juventusa.

Trener Serđo Konseisao je u igru uveo našeg Marka Grujića, a igrao se 66. minut, kada se domaćin malo povukao, a tada je Juventus preuzeo inicijativu.

U 82. minutu je Juventus konačno uspeo da smanji rezultat, Rabio je centrirao sa leve strane i pronašao Kijezu koji je smanjio na 2:1 i tako je postigao veoma važan gol u gostima. Juventus sada ima znatno bolje šanse da u Torinu izbori plasman u četvrtfinale. Revanš meč je na programu 9. marta.

U drugom meču večeri, Borusija Dortmund je slavila kao gost protiv Sevilje, iako je domaća ekipa rano povela. Konačan rezultat je bio 2:3 (1:3).

Domaća ekipa je povela već u 7. minutu golom Susa i činilo se da če se agonija Borusije iz Bundeslige nastaviti i u prvenstvu. Međutim, usledila su tri brza gola do kraja prvog poluvremena, prvi u 19. minutu, a zatim i dva gola sjajnog Halanda u 27. i 43. minutu za ubedljivu prednost gostiju.

U 84. minutu je Sevilja uspela samo da ublaži poraz, Oskar je asistirao do De Jonga, a Holanđanin koji je ušao sa klupe je pogodio za konačnih 2:3.