Poraz Big Sema na trenerskom debiju

U derbiju Birmingema na stadionu Hotorns, Aston Vila je u okviru 14. kola pobedila ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 0:3 (0:1). Ovo je bila prva utakmica Sema Oledrajsa na klupi VBA.

Gosti su do vođstva došli već u petom minutu. Traore je centrirao sa desne strane na drugu stativu, a tamo se našao El Gazi (0:1).

Posao Aston Vili dosta je olakšao crveni karton dobio Džejk Livemor posle oštrog starta nad Grilišem.

Rezultatom 0:1 se otišlo na poluvreme.

U 72. minutu, Votkins je postigao gol, ali se nakon gledanja VARA utvrdilo da se tom prilikom našao u ofsajdu.

U 84. minutu, nakon dodavanja Griliša, Traore mudro šutira u dalji ugao golmana Vest Bromvič Albiona Džonstona i duplira prednost Aston Vile (0:2).

U 88. minutu, posle prekršaja nad Grilišem, sudija Martin Etkinson je pokazao na penal. Siguran je bio El Gazi, koji je postigao drugi gol na meču (0:3).

Do kraja je ostalo 0:3. Naš Branislav Ivanović odigrao je 78. minuta, kada ga je zamenio Diangana.

Posle ovog meča, Aston Vila zauzima deveto mesto sa 22 osvojena boda, dok je Vest Bromvič Albion na 19. mestu sa sedam bodova.

U narednom kolu, Aston Vila na Vila Parku dočekuje Kristal Palas, a Vest Bromvič ima teško gostovanje na Enfildu ekipi Liverpula.