Poker Dortmunda za potop Šalkea! (VIDEO)

„Milioneri“ su na gostujućem terenu u Gelzenkirhenu deklasirali ekipu Šalkea rezultatom 0:4 (0:2) za 15. poraz domaćina koji ostaju zakucani na poslednjem mestu tabele.

Nekada bi ovo bio veliki derbi Bundeslige, a sada samo nova tri lagana boda za Ekipu Borusije Dortmund.

Ovo je petnaesti poraz Šalkea u 22 odigrana kola i ubedljivo su poslednji tim na tabeli sa samo devet osvojenih bodova, a Dortmund se probio na deobu petog i šestog mesta sa 36 bodova, koliko ima i Bajer Leverkuzen.

Domaći tim je igrao bez povređenog Nastasića i uspevao je da sačuva mrežu do 42. minuta, a onda je Sančo uspeo da savlada rezervnog golmana ekipe koji je zamenio prvog čuvara mreže za vođstvo gostiju od 1:0.

Najlepši trenutak po kom će se ovaj meč dugo pamtiti dogodio se samo tri minuta kasnije, kada je Sančo centrirao sa leve strane u kazneni prostor, a Erling Haland je prelepim volej udarcem za naslovne stranice pogodio desni ugao za 0:2 na semaforu.

U nastavku meča, Borusija je samo potvrdila pobedu i očajnu sezonu Šalkea.

Gerero je na asistenciju Rojsa u 60. minutu postigao treći gol za “Milionere“, a konačnih 0:4 svojim drugim golom, a ukupno 17. golom od početka sezone, postavio je Haland.

Podsećamo vas da je danas Bajern iz Minhena poražen od ekipe Ajntrahta rezultatom 2:1 i to je bio njihov treći poraz ove sezone, a naš Filip Kostić je zabeležio asistenciju. Luka Jović je takođe nastupio na meču. Ovom pobedom ekipa iz Frankfurta se popela na 4. poziciju, što je odličan rezultat.