Pobeda Partizana za kraj 2020.

Košarkaši Partizana, pobedili su ekipu Venecije u okviru odložene utakmice 7. kola Evrokupa rezultatom 59:79 (33:27). Ovo je ujedno bila i poslednja utakmica Partizana u ovoj kalendarskoj godini.

Utakmica je počela sa malim brojem poena. Na kraju četvrtine, Venecija je vodila četriri razlike (15:11).

Serijom 6:0 na početku druge četvrtin, Venecija dolazi na plus 10 (21:11).

Na tri i po minuta pre kraja druge četvrtine, Partizan dolazi do minus četiri (27:23).

Na poluvremenu, Venecija je imala prednost od šest poena (33:27).

Italijanski tim pravi seriju 5:0 u nastavku (38:27), a Dangubić trojkom prekida niz od pet vezanih poena domaćina.

Poenima Tomasa, Mozlija i Pejdža, Partizan pravi seriju 10:0 i dolazi do vođstva (43:44).

U sledećem napadu je pogodio Pejdž, a u naredna dva, zakucali su Jaramaz i Tomas- serija Partizana 16:0 (43:50).

Partizan je u poslednjoj četvrtini imao prednost od 10 poena (45:55).

Trifunović pogađa svoju drugu trojku na početku poslednje deonice, a Jaramaz, takođe trojkom dovodi Partizan na plus 15 (53:68).

Jaramaz dovodi Partizan do plus 20 (55:75) posle koša uz dodatno bacanje.

Na kraju, pobeda Partizana (55:75).

Najefikasniji kod crno-belih, bio je Tomas sa 17 poena, Jaramaz je ubacio 12, a Trifunović 11 poena. U domaćoj ekipi, istakao se Vat, koji je postigao 21 poen uz pet skokova.

Partizan je završio kao četvrti tim u grupi A sa skorom od šest pobeda i četiri poraza, dok je Venecija poslednja sa skorom dve pobede i osam poraza.