Peto kolo: Šahtjor ponovo pobedio Real. Ajaks i Atalanta u poslednjem kolu odlučuju ko će u nokaut fazu

Utakmicama 5. kola u utorak, nastavljena je Liga šampiona. Najveće iznenađenje, priredio je Šahtjor koji je pobedio Real Madrid u Ukrajini rezultatom 2:0 (1:0). Liverpul je obezbedio prvo mesto pred poslednje kolo, a Ajaks mora da pobedi Atalantu da bi se plasirao u narednu fazu. Inter je pobedom u Nemačkoj zadržao šanse da igra proleće u Evropi.

U grupi A, Salzburg je kao gost pobedio Lokomotivu rezultatom 1:3 (0:2). Strelci golova za austrijski tim, bili su Beriša u 28. i 41. minutu i Adejemi u 81. minutu, dok je jedini strelac za domaći tim bio Mirančuk u 79.minutu.

U drugom meču u okviru ove grupe, Atletiko Madrid nije uspeo da savlada desetkovani Bajern Minhen, odigravši nerešeno 1:1 (1:0). Atletiko je poveo u 26. minutu golom Žoao Feliksa. Konačan rezultat je postavio Miler iz penala u 86. minutu.

Nakon pet kola, Bajern je ostao na prvom mestu sa 13 bodova. Atletiko Madrid je na drugom mestu sa šest bodova, dok je Salzburg treći sa četiri boda. Poslednja je Lokomotiva sa tri boda. Poslednje kolo, doneće nam veliku dramu. Salzburg na svom terenu dočekuje Atletiko Madrid i ako pobede, plasiraće se u nokaut fazu Lige šampiona.

U okviru grupe B, viđeno je veliko iznenađenje. Šahtjor je na svom terenu pobedio Real Madrid 2:0 (1:0), dok je Inter kao gost pobedio Borusiju Menhengladbah 2:3 (1:1) i tako uneo neviđenu dramu u poslednje kolo. U meču u Ukrajini, Dentinjo je u 57. minutu doveo domaći tim u vođstvo, da bi konačan rezultat postavio Solomon u 82. minutu.

U Nemačkoj je Inter uspeo da se pobedom vrati u borbu za proleće u Evropi. Inter je poveo u 17. minutu golom Darmiana, a Plea je u poslednjem minutu prvog poluvremena doveo Borusiju do izjednačenja (1:1). Lukaku je golovima u 64. i 73. minutu doveo Inter do prednosti od 1:3, da bi neizvesnu završnicu doneo Plea novim golom u 76. minutu. VAR je spasio Inter u završnici utakmice. Plea je u 83. minutu šutirao, međutim Embolo je bio u ofsajdu, jer je ometao golmana Handanovića i tako direktno uticao na igru.

Pred poslednje kolo, Borusija Menhengladbah je i dalje prva sa osam bodova, Šahtjor i Real Madrid imaju po sedam, a Inter ima pet bodova. Sva tri četiri tima imaju šansu da se plasiraju u nokaut fazu u poslednjem kolu.

U grupi C, Porto i Mančester Siti su odigrali nerešeno (0:0) i tako su oba tima matematički obezbedila plasman u nokaut fazu.

U drugoj utakmici ove grupe i u direktnoj borbi za nokaut fazu Lige Evrope, Marsej je pobedio pose preokreta Olimpijakos 2:1 (0:1). Kamara je u 33. minutu doveo grčki tim u vođestvo, a Paje je u 55. i 75. minutu postigao oba gola iz penala i tako doveo Marsej do pobede (2:1).

Mančester Siti je prvi u grupi sa 13 bodova, Porto je drugi sa 10, dok Olimpijakos i Marsej imaju po tri boda. Olimpijakos je bolje plasiran zbog gola u gostima u međusobnim duelima jer je u Grčkoj pobedio 1:0, a u Francuskoj je izgubio uz postignuti gol (2:1).

U grupi D, Liverpul je pobedom protiv Ajaksa 1:0 (0:0) obezbedio prvo mesto pred poslednje kolo. Jedini gol postigao je Džons na asistenciju Vilijamsa na vrlo neobičan način. Naime, nakon centaršuta Vilijamsa, Onana je pogrešno procenio let lopte i pustio je u gol-aut, međutim, Džons je iz drugog plana utrčao i smestio loptu u mrežu.

U drugom meču ove grupe, Midtjiland je u Italiji priredio veliko iznenađenje odigravši protiv Atalante 1:1 (0:1) i tako došao do prvog boda u istoriji u Ligi šampiona. Šolc je u 13. minutu pogodio za 0:1. Napadala je Atalanta do kraja meča, ali su do gola došli tek u 79. minutu kada je Romero savladao golmana Hansena.

Nakon ovog kola, Liverpul je obezbedio prvo mesto sa 12 osvojenih bodova, Atalanta je druga sa osam, dok je Ajaks treći sa sedam bodova. Midtjiland ima jedan osvojen bod.

U poslednjem kolu, meč između Ajaksa i Atalante, odlučiće drugog putnika u nokaut fazu. Ajaks može dalje samo ako pobedi.