Partizan ubedljivo započeo TOP 16 fazu Evrokupa. Perkins osvojio srca navijača

Košarkaši Partizana, pobedom su startovali u TOP 16 fazi Evrokupa. Oni su u hali Ranko Žeravica pobedili Trento rezultatom 71:43 (35:20).

Nije bilo koša više od tri minuta, a onda je Miler-Mekintajer vezao šest poena (6:0). Drugom trojkom na meču, Markus Pejdže je doveo Partizan do prve dvocifrene prednosti (15:5). Posle prvih 10 minuta igre, Partizan je imao prednost 24:16.

Početkom druge deonice, novo pojačanje crno-belih, Perkins, pogodio je prvu trojku na meču, a poenima Nikole Jankovića iz reketa, Partizan je došao do +11 (29:18).

Perkins je vezao pet poena i na poluvremenu, Partizan je imao prednost (35:20).

Drugo poluvreme, Partizan je nastavio u istom ritmu. Trojkom Dangubića, Partizan je došao do plus 16. Posle slobodnih bacanja koje je iskoristio VIl Mozli, Partizan je došao do plus 21 (49:28).

Početkom poslednje četvrtine, Trento je poenima Mekonta i Brauna ublažio prednost domaćina, ali je Mozli poenima sa linije slobodnih bacanja vratio +19.

Partizan je rutinski priveo meč kraju, konačan rezultat- 71:43.

U ekipi Partizana, najefikasniji su bili Vil Mozli sa 12 poena, dok je novo pojačanje crno-belih, Perkins postigao 11 poena uz pet skokova i šest asistencija. U ekipi Trenta, istakao se Vilijams sa 15 poena.

Podsetimo, u okviru grupe F TOP 16 faze Evrokupa, juče je Levaloa kao gost savladala Lokomotivu Kuban rezultatom 83:79.