Partizan sigurnom igrom savladao Napredak na početku drugog dela sezone

Fudbaleri Partizana nisu dozvolili iznenađenje protiv kruševačkog Napretka na startu drugog dela sezone i ubedljivom igrom ostvarili prvu pobedu.

U utakmici 20. kola Linglong Superlige, crno-beli su u Humskoj savladali Napredak sa 3:0 i bar do sutra smanjili zaostatak za najvećim rivalom Crvenom zvezdom na šest bodova razlike. Ujedno, Partizan je nastavio seriju pobeda iz finiša jesenjeg dela sezone i ovo mu je deveti trijumf u nizu.

Na vodeći gol čekalo se 14 minuta, a onda je usledila najlepša akcija na utakmici u kojoj su učestvovali Zdjelar, Holender i Natho, koji petom vraća loptu na ivicu kaznenog prostora za 18-godišnjeg Nemanju Jovića, a on preciznim udarcem pogađa donji levi ugao gola golmana Ostojića za 1:0. Ovo je Joviću bio prvi nastup u startnoj postavi Partizana u prvenstvenim mečevima i nije mogao bolje da zamisli početak.

Kvalitet crno-belih došao je do izražaja u 40. minutu kada su Asano i Holender napravili odličnu akciju po desnoj strani, Japanac je asistirao, a Holender iskosa pogodio suprotni ugao za sigurnih 2:0 pred odlazak na odmor.

U nastavku, trener Partizana Aleksandar Stanojević je u igru uveo Sumu, Lazara Markovića, Jojića, a kasnije Bajbeka i Pavlovića umesto Natha, Šćekića, Jovića, Asana i Zdjelara i upravo su igrači sa klupe zaslužni za treći gol.

Suma je u 71. minutu probio kroz sredinu i uputio loptu Lazaru Markoviću koji postavlja konačnih 3:0.