Partizan se oporavio od poraza u derbiju i slavio protiv Nišlija

Fudbaleri Partizana su u malom derbiju 31. kola Superlige Srbije na svom terenu savladali Radnički rezulatom 2:0 (1:0). Time su se revanširali Nišlijama za poraz u jesenjem delu sezone.

Pred početak utakmice je domaći trener Aleksandar Stanojević imao peh. Na zagrevanju se povredio Svetozar Marković, pa je umesto njega igrao Bojan Ostojić. Morao je trener crno-belih da uvede drugog igrača, pa je među stative stao Aleksandar Popović.

Stanojević je izveo kombinovani sastav u odnosu na onaj koji je igrao protiv Crvene zvezde u „večitom derbiju“. Na klupi su ostali Miljković, Natho i Zdjelar, dok je Lazar Marković pauzirao zbog kartona.

Ipak, to nije sprečilo crno-bele da imaju terensku inicijativu i stvore brojne šanse. Iako je gol visio u vazduhu, mreža Nišlija se zatresla tek u 44. minutu. Strelac je bio Takuma Asano koji je iskoristio sudar golmana Kojića i jednog defanzivca domaćih.

U istom ritmu se nastavilo i u drugih 45 minuta. Partizan je imao inicijativu, a pobednik je bio poznat u 57. minutu kada je strelac bio Filip Holender.

Iako su domaći imali još nekoliko šansi, do kraja meča se nije menjao rezultat.