Partizan poražen od Trenta! Crno-beli imaju još samo teoriju za prolaz dalje

Imao je Partizan sve u svojim rukama i to nije iskoristio. Izgubio je od ekipe koju je u Beogradu ubedljivo pobedio, a rezultat je bio 69:54 (15:19, 29:28, 25:8, 15:18) za Trento.

Lokomotiva Kubanj je pobedom u Parizu pogoršala situacija za crno-bele, ali pre svega su je oni sami doveli do takve. Bez Veličkovića, Mozlija i Mike, crno-beli su bolje ušli u meč. Odličnom odbranom i dobrim napadom su stekli prednost u prvoj četvrtini. U drugom delu meča, pad u odbrani je najavljen, a posle velikog odmora igra na tom delu terena se potpuno raspala. Još veći problem bio je to što ni u napadu nije bilo odgovora.

Za čitavih pet minuta u trećoj četvrtini, jedini koš Partizana bila je trojka Pejdža.

Trento je imao plus 18 uoči poslednjih deset minuta i ekipa Vlade Filipovskog to nije mogla da stigne.

U poslednjem kolu, Partizan dočekuje Metropolitan od koga je u prvom meču izgubio sa 17 razlike. Od Trenta je bolji u međusobnom skoru, ali slabiji od Lokomotive koja dočekuje italijanski klub. Partizanu ostaje teorija da mogu dalje, ali sada to više ne zavisi samo od njih.