Košarkaški klub Partizan žaliće se na kaznu koju je danas ABA liga izrekla centru crno-belih Matijasu Lesoru.
Lesor je kažnjen sa tri utakmice suspenzije i 10.000 evra zbog udaranja igrača Crvene zvezde Filipa Petruševa po završetku derbija, a crno-beli će žalbom pokušati da smanje broj mečeva koje će francuski košarkaš propustiti.
ABA liga je u obrazloženju odluke o kazni navela da je, shodno izveštaju delegata utakmice, Lesor prvo odgurnuo, a zatim udario Petruševa u predelu lica, kao i da igrač Zvezde “nije pružio nikakav otpor” i “nije reagovao na udarac i odgurivanje”.
Liga je, takođe, navela da je reakcija košarkaša Partizana bila “krajnje neprimerena i preterana”, kao i da za reakciju Lesora nije bilo nikakvog povoda.
Partizan je u ponedeljak posle velikog preokreta pobedio Zvezdu u utakmici 21. kola AdmiralBet ABA lige, a posle utakmice Lesor je udario Petruševa.
Lesor se u utorak izvinio i rekao da je to uradio nakon što ga je Petrušev udario tokom četvrte četvrtine. Petrušev je nakon toga policiji dao izjavu povodom ovog incidenta, dok je Zvezda, koja je tražila suspenziju Lesora do kraja sezone, podnela krivičnu prijavu protiv igrača Partizana.
Ekipa Partizana je prva na tabeli ABA lige sa 19 pobeda i dva poraza, odnosno ima dve pobede više od Crvene zvezde koja ima meč manje.
Do kraja regularnog dela sezone ostalo je još pet kola, a Partizan će igrati protiv Cedevita Olimpije, FMP-a, Igokee, Zadra i Budućnosti. U nastavku pogledajte snimak, gde crno-beli pokušavaju da dokažu da je Lesor bio isprovociran od strane Petruševa.
#KKPartizan i njegov igrač, gospdin Matjas Lesor će iskoristiti pravo žalbe na odluku discipnskog sudije Hrvoja Vidana o privremenoj suspenziji iz takmičenja!
Ovo nije privatna liga jednog čoveka iz predgradja glavnog grada. #EuroLeague #ABALeague https://t.co/FvUF1Oo1V8
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartzanBC) March 17, 2023
A ovako su odgovorili na Tvit Crvene zvezde o saopštenju, slikom Željka Obradovića…
https://t.co/lgbMP57wUh pic.twitter.com/Y4rTRdFuvh
— KK Partizan Mozzart Bet (@PartzanBC) March 17, 2023
ZVANIČNO: ABA liga izrekla kaznu za Matijasa Lesora, evo kakva je odluka!