Lajpcig i Sevilja do tri boda nakon preokreta

Drugi dan trećeg kola, doneo je uzbudljive utakmice i zanimljive rezultate.

Dan su otvorile utakmice Bašakšehir-Mančester Junajted i Zenit-Lacio.

U okviru 3. kola grupe H, Bašakšehir je upisao prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona. Turski tim pobedio je Mančester junajted rezultatom 2:1. Prvi gol za domaću ekipu, posle velike greške odbrane Junajteda, postigao je Demba Ba. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Hendersonom, kome je ovo bio prvi zvanični meč u dresu Mančestera, i rutisnki ga savladao. Na 2:0 povisio je Edin Višća u 40. minutu. Tri minuta kasnije, Marsijal uspeva da postigne gol nakon skoka, posle centaršuta Šoa.

Danijel Aleksić je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

U derbiju dana, Lajpcig je savladao ekipu Pariz Sen Žermena rezultatom 2:1. Di Maria je doneo prednost gostima u šestom minutu na asistenciju Kina, koji je poslao loptu u prazno sjajnom Argentincu, a njemu nije bilo teško da savlada golmana Gulašija. U 16. minutu, nakon igranja rukom Upamemekana, sudija Marčinjak je dosudio najstrožu kaznu. Di Maria nije uspeo da duplira prednost- sjajna odbrana Gulašija. U 42. minutu, Nkunku je posle udarca sa distance po zemlji matirao golmana Navasa. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1. U 57. minutu, posle gledanja VARA, Marčinjak je pokazao ponovo na belu tačku. Emil Forsberg je snažno šutirao u levu stranu, Kejlor Navas pogodio stranu, ali nije mogao da zaustavi udarac. Do kraja meča, Pariz Sen Žermen je ostao bez dva igrača manje. Guej je u 69. minutu dobio drugi žuti karton, a u nadoknadi je drugi žuti dobio i Kimpembe. Nakon tri odigrana kola, Parižani se nalaze u vrlo teškoj situaciji. Prvi na tabeli u grupi H je Mančester Junajted sa šest poena, isto toliko ima i Lajpcig, a po tri boda imaju Pariz Sen Žermen i Bašakšehir.

U grupi F, Zenit je pred ograničenim brojem navijača dočekao italijanski Lacio. Gosti su igrali bez dosta standardnih igrača, zbog virusa Korona.  Igrao se 32. minut, kada je na centaršut Zjube, Jerohin fantastično uhvatio volej i pogodio za 1:0. Kaisedo je u 82. minutu izjednačio na 1:1 i tako postavio konačan rezultat. Sergej Milinković Savić je odigrao čitav meč. U drugom meču grupe F, Borusija iz Dortmunda je rutinski kao gost savladala Klub Briž rezultatom 3:0. Strelci su bili Haland u 18. i 32. minutu i Azar u 14 minutu. Nakon trećeg kola, Borusija je prva sa šest osvojenih bodova, Lacio je drugi sa pet. Na trećem mestu se nalazi Klub Briž sa četiri boda, dok je na poslednjem mestu Zenit sa jednim osvojenim bodom.

Na ostalim mečevima, viđeni su sledeći rezulti:

Barselona-Dinamo Kijev  2:1  (Mesi 5’penal. , Pike 65′ – Tsygankov 75′)

Čelsi-Ren 3:0 (Verner 10’penal, 41’penal, Abraham 50′)

Ferencvaroš-Juventus  1:4 (Boli 90′ – Morata 7′, 60′, Dibala 73′, Dvali 81′ auto gol)

Sevilja-Krasnodar 3:2  (Rakitić 42′, En-Nesyri 69′,72′ – Suleymanov 17′, Berg 21′)