Košarkaši Partizana završili su ligaški deo takmičenja u Evroligi pobedom nad Panatinaikosom sa 83:81, a meč viner je bio Džejms Naneli, uz sjajnu odbranu u poslednjih tridesetak sekundi.
Izabranici Željka Obradovića napravili su još jedan podvig u elitnom takmičenju, iako utakmica nije bila od velikog rezultatskog značaja jer su crno-beli obezbedili plasman u TOP 8. Međutim, Atinjani su tokom prvog poluvremena imali višak od 18 poena, tokom poslednjeg kvartala suficit od 11 poena, a na kraju je slavio Partizan.
“Hvala navijačima na fenomenalnoj podršci koja je bila i ključ uspeha. Nismo dobro počeli, naprotiv. Panatinaikos je imao ogromnu prednost, ali smo na krilima navijača počeli da igramo na visokom nivou, pojačavali smo stepen agresivnosti iz minuta u minut, na kraju smo imali više koncentracije i sreće. Srećan sam kao i svi u klubu, kao i navijači što smo stigli među osam najboljih timova Evrope“, naglasio je trener Partizana, Željko Obradović, pa nastavio:
„Imamo mnogo razloga da budemo ponosni na ostvareno u Evroligi. Stigli smo do nokaut faze, imali najbolju atmosferu kada je elitno takmičenje u pitanju. Poslali smo divnu sliku u Evropu uz zaista sjajan rezultat“.
Obradović je nastavio sa izlaganjem:
„Podsećam da samo u decembru imali skor od četiri pobede uz devet poraza, a dosta utakmica smo mogli da dobijemo. Nismo klonuli duhom, verovali smo u rad, bili strpljivi, stigli do dvadeset pobeda, sinergija između ekipe i navijača je neverovatna, ne samo u Beogradu, nego u svim dvoranama u Evropi. Mi imamo najmanji roster u Evroligi. Ostvarili smo veliki uspeh, a velika iskušenja nas tek čekaju. Veliki, ali veliki doprinos uspehu koji smo ostvarili pripadaju svim članovima stručnog štaba i medicinskom timu, koji rade svoj posao besprekorno. U ovom momentu je najvažnije da verujemo u sopstvene mogućnosti“, rekao je Obradović, pa dodao:
„Protiv Panatinaikosa smo ponovo pokazali da imamo karakter. Ušli smo u meč nonšalantno, dozvolili rivalu mnogo lakih poena, ali smo na vreme shvatili da moramo da se borimo da moramo da se odužimo navijačima na velikoj podršci sa tribina. Momci su dali sve od sebe, na kraju su stigli do trijumfa, do šestog mesta u Evroligi. Ponosan sam na sve što smo uradili, a verujte mi o svemu što se dešavalo u sezoni će se pričati još dugo“.
Real?
„Okršaji sa Realom kreću za desetak dana. Ja ne želim da pričam unapred. Zna se šta je i ko je Real. Mi se sada fokusiramo na duel sa Zadrom i taj meč nam je u ovom momentu prioritet“.
EVROLIGA: Žalgiris se dokopao sedmog mesta, pao je Bajern u Minhenu!