Novak Đoković nakon lomljenja reketa i velike drame u polufinalu Australijan Opena (VIDEO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković, pobedio je sa 3:1 (6:7 (6:8), 6:2, 6:4 i 7:6 (8:6)) Aleksandra Zvereva nakon velike drame u četvrtfinalu Australijan opena.

Srpski teniser je nakon velikog preokreta i vođstva Zvereva od 0:1 u setovima uspeo da preokrene i plasira se u polufinale Australijan Opena. Meč je trajao 3 i po sata, što je najduži meč ove sezone na turniru.

Novak nije baš najbolje započeo ovaj meč, pa je krenuo sa setom zaostatka i kao da Đoković nije imao snage. Međutim, Novak je smogao snage i izjednačio na 1:1 u fenomenalno odigranom drugom setu.

U trećem je Zverev zaigrao mnogo bolje i posle brejka u drugom gemu stekao prednost od čak 4:1. međutim najbolji teniser sveta je živnuo i odgovorio Zverevu brejkom u sedmom gemu, da bi se zatim u potpunosti vratio u meč i sa četiri uzastopna osvojena gema preokrenuo na 5:4 i na kraju osvojio set posle 45 minuta borbe.

Novak

Đoković je u petom gemu razbio reket i oštetio teren u Melburnu nakon čega je usledila kraća pauza, ali to je kod njega uvek dobar znak da pokazuje emociju.

U četvrtom setu se vodila velika borba, svako je na svoj servis dobijao. Nole je imao jedan fenomenalan potez i poveo sa 40:0 na 5:6 u ovom setu, ali je dozvolio da mu Zverev priđe na 40:40 i izjednači na 6:6. Ušlo se u taj brejk gde je na startu svako bio odličan na svoj servis. Zverev je prvi došao do meč lopte, ali se Novak odbranio. Pri rezultatu 7:6 u taj-brejku Novak je imao meč loptu i iskoristio je i to asom koji je bio nejgov 23 u ovom meču.

Đoković će se u polufinalu turnira u Melburnu sastati sa Aslanom Karacevim koji je napravio iznenađenje i izbacio Grigora Dimitrova.