Igor Kokoškov više neće biti selektor Srbije, to je bilo očigledno nakon neuspeha. Kako saznajemo, novi strateg košarkaša biće legendarni Svetislav Pešić.
Čuveni trener je napravio dogovor sa predsednikom Košarkaškog saveza Srbije Predragom Danilovićem i ostaje samo da se stavi potpis na ugovor.
Očekuje se da to bude u najskorije vreme, pošto naše košarkaše već u novembru čekaju prvi mečevi u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Oni prvo 25. novembra dočekuju Letoniju, a onda tri dana kasnije gostuju u Slovačkoj. U Grupi A igra još i Belgija, a tri najbolje reprezentacije obezbediće plasman u poslednji krug kvalifikacija.
U svojoj trofejnoj karijeri Svetislav Pešić je vodio reprezentaciju Jugoslavije i sa njom je osvojio evropsku titulu 2001. u Turskoj i svetsku naredne godine u Indijanapolisu.
To su poslednje zlatne medalje za naše košarkaše. Od značajnijih rezultata treba izdvojiti osvajanje Evrolige sa Barselonom 2003. godine i Evrokupa 2007. sa Đironom.