Napoli je poslednji polufinalista Kupa Italije

Fudbaleri Napolija poslednji su polufinalisti Kupa Italije, a za to im je bilo dovoljno poluvreme.

Oni su u četvrtfinalu na svom stadionu savladali Speciju sa 4:2 (4:0). Sav posao su Napolitanci završili u prvih 40 minuta kada su postigli čak četiri gola. Gol gostiju načeo je Kulibali u petom minutu. Drugi pogodak je postigao Lozano u 20. minutu posle sjajne asistencije Demea.

U 30. minutu je već bilo 3:0 za domaćina, a strelac je bio Mateo Politano na asistenciju Zjelinskog. Četvrti gol za Napoli je dao Elif Elmas u 40. minutu.

U drugom poluvremenu su fudbaleri Specije samo ublažili poraz, a strelci su bili Emanuel Đasi u 70. minutu i Đernaro Akampora u 73. minutu, kada se ekipa Napolija već opustila.

Napoli će u polufinalu da igra protiv Atalante. Prvi meč se igra u Bergamu 3. februara, a revanš je nedelju dana kasnije na stadionu „Dijego Armando Maradona“. U drugom polufinalu igraju Inter i Juventus u „derbiju Italije“. Biće jako uzbudljiva završnica Kupa.