Danima se pričalo i nagađalo, a u petak je i ozvaničeno. Alen Smailagić je novo pojačanje Partizana. Reprezentativac Srbije je šesto pojačanje crno-belih pred novu sezonu.
Mladi košarkaš je stigao nakon NBA epizode u Golden Stejt Voriorsima, pošto je već dugo bio na radaru kluba iz Humske, pre svega Željka Obradovića. Ono što je posebno zanimljivo u čitavoj priči je činjenica da Smailagić nije prvi put na meti Partizana. Pre četiri godine, on je bio velika želja Miroslava Mute Nikolića.
Tada Smailagić nije prešao u Partizan, a legendarni Muta nam je za “MaxBet sport” otkrio detalje kako je posao propao i kako je već tada u čitavu priču ušao Obradović.
“Pratio sam ga ja, dugo sam ga pratio, još dok je bio u mlađim kategorijama. Svideo mi se odmah, strašan mladi igrač, fantastične fizičke predispozicije. Može da igra na nekoliko pozicija, ma čudo od igrača“, rekao je Nikolić.
Smailagić je 2017. godine bio na korak do prelaska u Dinamik.
“Tada sam još bio u Dinamiku i sve sam radio da on pređe kod nas. Bilo gotovo i dogovoreno, samo papiri da se potpišu. Međutim ja tada prelazim u Partizan i odmah sam hteo da i njega povučem jer znam da će biti budućnost kluba, međutim tu su neki “stručnjaci” umešali prste, rekli su da će mali izgoreti u Partizanu što su gluposti jer je on već tada bio spreman za sve. Na kraju je propala priča na moju veliku žalost. Želeo sam da sarađujemo.”
Tu se priča ne završava.
“Kada je propao prelazak u Partizan, sećam se da sam odmah zvao Željka da ga odvede u Fenerbahče jer sam ubeđen da bi i tamo uspeo. Otišao je na kraju u NBA ligu, možda malo prerano, ali nema veze. Sada je u Partizanu, kod istog tog Željka koji zna sve njegove kvalitet. Nema dileme da će porasti kao igrač. Partizan je napravio izvanredan posao sa njim.”
Pored Smailagića u Partizanu su došli Kevin Panter, Zek Lidel, Aleksa Avramović, Radions Kuruks i Dalas Mur.
“Najviše mi se dopada Smailagić, ne samo zbog igračkih kvaliteta, već i zbog činjenice što je naš igrač, naše dete. Moramo da forsiramo i pravimo reprezentativce. Lako je dovesti strance u Zvezdu ili Partizan pa napadati tako trofeje, moramo da forsiramo naše igrače”, zaključio je Nikolić.