Mančester Siti rutinski do drugog mesta

Fudbaleri Mančester Sitija, pobedili su Kristal Palas na Etihadu u okviru 19. kola Premijer lige rezultatom 4:0 (1:0).

Ovo je 20 od moguća 24 boda Građana u poslednjih osam utakmica, a svojom formom su potvrdili da su i dalje kandidat za titulu.

Mančester Siti je poveo u 26 minutu. Sterling je poslao dijagonalu do Kevina de Brujnea, koji je fantastično spoljnom ,,zavrnuo“loptu u šesnaesterac, a najviši u skoku, bio je Stouns (1:0). Ovo je bila jubilarna stota asistencija Kevina de Brujnea u dresu Mančester Sitija.

Do drugog gola, Mančester Siti je čekao do 56. minuta. Gundogan je uzeo loptu Tauzentu, namestio se i raspalio sa oko 18 metara pravo pod prečku, a Guaita je bio nemoćan (2:0).

U 68. minutu, Stouns je postigao drugi gol. Nakon centaršuta Kevina de Brujnea, Diaz je bio najviši u skoku, a njegov udarac glavom je zaustavio Guaita. Lopta se odbila do Stounsa, koji je šutirao sa desetak metara i pogodio mrežu gostiju (3:0).

Konačan rezultat, postavio je Rahim Sterling u 88. minutu. Šutirao je iz slobodnog udarca sa 18 metara u golmanov bliži ugao, pravo u rašlje (4:0).

Ovom pobedom, Mančester Siti je ,,iskoristio“ nerešen rezultat između Liverpula i Mančester Junajteda i trenutno zauzima drugo mesto sa 35 osvojenih bodova, samo dva manje od gradskog rivala.

Kristal Palas je na 13. mestu sa 23 boda.