Mančester Junajted ne da prvo mesto

Mančester Junajted je pobedom nakon preokreta protiv ekipe Fulama 1:2 (1:1) na Kriven Kotidžu ostao na prvoj poziciji i tako u dobrom raspoloženju dočekuje utakmicu šesnaestine finala FA kupa protiv Liverpula.

Fulam je poveo već u petom minutu. Asistenciju Angise, iskoristio je Lukman, koji je gađao suprotan ugao golmana Davida de Hee i pogodio (1:0).

Mančester Junajted je došao do izjednačenja u 21. minutu. Areola je loše odreagovao posle centaršuta Bruna Fernandeša, ispustio loptu koja je pala pravo ispred Kavanija koji pogađa sa pet metara (1:1).

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme.

Pobedu Junajtedu, doneo je Pol Pogba u svom stilu. Šutirao je iskosa sa desne strane gotovo iz nemoguće pozicije sa oko 20 metara. Lopta je pogodila malu mrežu, a Areola nije imao šansu da zaustavi šut (1:2).

Aleksandar Mitrović je igrao za ekipu Fulama od 83. minuta, dok je Nemanja Matić ušao umesto Bruna Fernandeša u petom minutu nadoknade utakmice.

Na kraju, Mančester Junajted odnosi sva tri boda sa Kriven Kotidža (1:2).

Nakon ovog meča, Mančester Junajted je na prvom mestu sa 40 osvojenih bodova i sada imaju dva boda više od drugoplasiranog Sitija. Fulam se nalazi na 18. mestu sa 12 bodova.