Liverpul se pobedom osamio na vrhu tabele

U poslednjem meču dana 13. kola Premijer lige, Liverpul je u derbiju kola pobedio Totenhem rezultatom 2:1 (1:1), a pobedu domaćima doneo je Firmino golom u 90. minutu.

Redsi su imali inicijativu od starta, a Totenhem je pažljivo čekao priliku za kontra napad. Džons je probio po levoj strani, loptu poslao do Salaha, koji je šutirao iz prve sa 15-ak metara. Na putu ka golu, lopta je zakačila štopera gostiju Aldervejleda, ali je gol pripisan Salahu (0:1). To je njegov 11. gol od početka prvenstva.

U 33. minutu, Lo Selso je povukao loptu sa svoje polovine, sjajno uočio Sona koji je došao do lopte, istrčao do Alisona i postigao gol (1:1). VAR je proveravao ovu situaciju zbog ofsajda, međutim Son je ipak izašao iz nedozvoljene pozicije na vreme. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Najbolja šansa za ekipu Totenhema, bila je u 63. minutu. Son je dodao do Bergvajna koji je pogodio stativu iskosa sa leve strane.

U 75. minutu, Mane je šutirao vrlo jako, ali je lopta pogodila prečku. Podela bodovee bila je izvesna, ali na scenu stupa Roberto Firmino. Posle centaršuta Robertsona, Firmino je fantastično skočio i zakucao loptu u mrežu golmana Ljorisa za ispostavilo se konačnih (2:1).

Liverpul je posle ovog kola na prvom mestu sa 28 bodova, Totenhem je odmah iza sa tri boda manje. U narednom kolu, Livepul gostuje na Selhurst Parku ekipi Kristal Palasa, dok Totenhem u derbiju kola dočekuje Lester.

U ostalim mečevima, Fulam i Brajton odigrali su 0:0, dok je Vest Hem odigrao na svom stadionu (1:1) protiv ekipe Kristal Palasa. Strelac za Palas, bio je Benteke u 34. minutu, a bod Vest Hemu je doneo Haler u 55. minutu. Kristijan Benteke je dobio drugi žuti karton u 70. minutu.