Lisice pokazale ko je gazda na King Paueru! (VIDEO)

Oslabljeni Lester iznenadio je Liverpul i na svom terenu pobedio favorita sa 1:0 u meču 20. kola Premijer lige Engleske.

Liverpul je mnogo bolje počeo meč od domaće ekipe, oslabljene neigranjem nekoliko standardnih fudbalera. Ređali su se napadi, da bi u 13. minutu gosti dobili penal.

Greatodds

Ndidi je oborio Mo Salaha u šesnaestercu, a sudija Majkl Oliver pokazao na jedanaesterac. Najstrožu kaznu izveo je Egipćanin, ali ga je Kasper Šmajhel pročitao i odbranio njegov udarac.

Crveni su nastavili da dominiraju i na početku drugog poluvremena. Veliku priliku propustio je Sadio Mane u 55. minutu kada je izašao sam ispred Šmajhela i poslao loptu visoko iznad gola.

I kako to obično biva, kad nekon promaši šanse, sledi kazna. U 59. minutu odlična akcija Lisica, pravovremeno proigravanje Duzberi-Hola i efektan pogodak bivšeg fudbalera Evertona Ademole Lukmana samo tri minuta pošto je upao u igru – 1:0.

Od tog trenutka Liverpul je još više imao loptu u nogama, u igru je ušao i četvrti napadač Brazilac Firmino, ali su to uglavnom bili bezidejni napadi.

Liverpul nakon ovog poraza, drugog u sezoni, zaostaje šest bodova za vodećim Mančester Sitijem. U narednom kolu Redsi gostuju Čelsiju u velikom derbiju Premijer lige, dok će Lester dočekati Norič.