Lil i Monako upisali pobede, remi Monpeljea i Bordoa uz 6 golova! (VIDEO)

Možda su najzad bolji dani došli i za Lil, šampiona Francuske. Spavalo se na lovorikama od kraja prošle sezone, pa start nove kao da je zatekao Doge nespremnim.

O odbrani titule već sada nema govora, pošto je Lil u sedmom kolu šampionata došao tek do druge pobede. Pao je Rems sa Predragom Rajkovićem na golu – 2:1.

Možda je srpski reprezentativac mogao bolje kod drugog pogotka, primio je gol glavom iz peterca posle kornera.

Monako nije glatko došao do pobede, iako je sat vremena imao igrača više – 3:1.

Štaviše, Sent Etjen je uspeo da sa čovekom manje na terenu dođe do izjednačenja preko Buange i da taj egal sačuva do kraja poluvremena, međutim, u nastavku je Ben Jeder sa dva pogotka doneo tri boda Kneževima.

Srpski reprezentativac Strahinja Pavlović je tek u 87. minutu ušao u igru.

Najubedljiiviji i najnemilosrdniji bio je Ren na svom terenu protiv novog člana elitnog ranga Klermona – 6:0. Golove su postigli Martin (32), Terije (36), Sulemana (55, 57), Labor (64) i Tait (77).

Isti broj golova viđen je u Monpeljeu, ali su ih istoimeni domaći tim i Bordo podelili na ravne časti – 3:3. Monpelje je uglavnom vodio, a bod gostima iz Bordoa doneo je Nigerijac Samujel Kalu u 85. minutu.

Ceo meč za Monpelje odigrao je srpski reprezentativac Mihailo Ristić.

Nant je stigao do druge vezane pobede ovoga puta savladan je Brest sa 3:1.